Redaktoři_1

J.A.R. - 3opice, Vsetín

Koncert J.A.R. v divadelním sále Lidového domu, ve čtvrtek 22.10. / 20.00
Support: DrumPhonic: 19:00 (www.drumphonic.cz)

 

„…Slovo J.A.R. je mnoha lidmi vnímáno jako něco velmi záhadného, protože ani po desetiletích existence ještě nikdo nepřišel na kloub tomu, o co této vlastně kapele jde - chce publikum pobavit, poučit, zesměšnit nebo mu jenom zahrát?! Podzimní tour J.A.R. vám totiž chce srozumitelně vysvětlit, co to znamená "myslet jarovsky", jak to vzniká, čím se to odlišuje od běžného myšleni a jestli je možné hrát dadaistický funk? Zkrátka, nikdo nesmí odejít nepoučen! Všichni členové kapely jsou napnuti k prasknutí, zda se jim to povede. Á propos, výše IQ publika ani hudebníků není nijak limitována)…“.
Tolik oficiální anotace kapely J.A.R., která vystoupí ve Vsetíně ve čtvrtek 22.10.2015 v divadelním sále Lidového domu. J.A.R. nebo též Jednotka Akademického Rapu či Jaromír a Radomír je jedna z předních český hudebních skupin. J.A.R. nefunguje jako klasická kapela, ale spíše jako příležitosná setkání předních českých jazzmanů a hudebních producentů. Byla založena symbolicky 17. listopadu 1989 a její základní sestavu tvořili v té době autor hudby Roman Holý a duo „akademických“ rapperů Oto Klempíř a Michael Viktořík. Zprvu J.A.R. inklinovali spíše k rocku, ale později se přiklonili k funku. Dnes v kapele hrají takové české jazzové stálice jako např. nedávno u 3 opic vystoupivší Robert Balzar nebo bubeník Pavel Buddy Zbořil či trombónista Filip Jelínek.
Zatím poslední řadové album Dlouhohrající děcka vydala kapela již v roce 2011 a tudíž lze předpokládat, že během aktuálního turné nazvaného Napnuti k prasknutí, uslyšíme kromě již lety prověřených písní i nějaké ty novinky. Kapela J.A.R. je však jednoznačně nejsilnější právě pří živém hraní, o čemž se můžete osobně přesvědčit 22.10.2015 u 3 opic.

Předprodej již zahájen na baru v Opicích a v trafice v hotelu Vsacan (bývalá Berta).

Zvýhodněná cena v předprodeji 399,-.
Na místě 450,-

zdroj: 3opice, FB profil události