Redaktoři_1

BassDaCastle 2012

Ne náhodou Aphrodite z hustopečského zámku míří na další štaci rovnou do španělské Barcelony. Hlavní hvězdu doprovodí na nádvoří renesančního zámku šikovný slovenský L Plus a také rozjuchaná manželská dvojka z Polska One Way, jedno zajímavé jméno pak pořadatelé zatím tají jako překvapení. Na nádvoří nebude chybět nabušená světelná výbava, která opět na zámeckých stěnách a arkádách rozvine dosud neviděné ornamenty, stejně jako tradiční velkoplošná projekce na 2 plátna v podání VJů Čerta a Káči.


Také v hudebním stanu na zámecké louce se objeví legenda tentokrát pro změnu tuzemská, nestor house music DJ Tráva. Sekundovat budou Callboy a především housový projekt Developing Artists, kdy si posluchači užijí kromě deejaye také živého doprovodu zpěvačky, baskytary a trumpety.

Organizátoři si letos dali záležet také na výběru živých kapel pro podium přímo u budovy zámku: Populární gang z ValMezu Elektrick Mann splní konečně sen mnoha místních a zahraje poprvé přímo v Hustopečích, ovšem i ostatní kapely zde budou mít premiéru. Černým koněm bude určitě prešovské bigbítové trio Chiki Liki Tu-a, které není v Česku moc známé, přitom kapela objíždí velké festivaly včetně zápdoevropských už bezmála 15 let a nabídne skvěle poskládaný mix pavlíčkovských riffů, punkové rytmiky a humorných textů svébytného hlasového projevu zpěváka Maťa Višňovského. Tanečním vyvrcholením pak bude etnodancový večírek s ostravskou šestičlennou partičkou Evolution Dejavu, s níž se okamžitě ocitnete uprostřed šamanských rytmů, orientálních perkusí, samplů a nápěvů, především ovšem budete zaplaveni návalem taneční energie, kterou tahle kapela rozdává jako málokdo. Pro nemalou skupinu vyznavačů pravé poctivé venkovské diskotéky je pak v parku přichystáno tradiční čtvrté podium.

Letos poprvé nabízí pořadatelé výhodný nákup vstupenek za 200,- Kč na 6 předprodejních místech, jejichž seznam najdou, stejně jako další důležité informace, fotky a videa na webu akce http://www.bassdacastle.com, utěšeně se také rozrůstá skupina fanoušků na Facebooku, kde je založen event akce na odkazu:

http://www.facebook.com/events/224212354367049/.