Redaktoři_1

Bombastický line-up na listopadové Vendetě!

Vždy jsme si zakládali na tom, abychom vám na Vendetě přinášeli něco nového a neokoukaného, to co se však bude dít na Flédě 16. listopadu, nemá v historii této party obdoby. Posuďte sami: 6 současných producentů, kteří budou reprezentovat 5 zemí ze 3 kontinentů. To, co by normálně pokrylo minimálně dva divoké večírky, se vám dostane během jedné noci a to za úplně směšné vstupné 20 korun českých!

 

Pojítkem večera bude vydavatelství Bombastic Jam, které patří k jednomu z nejaktivnějších vydavatelství věnující se žánru Ghetto Funk. Pro neznalé: spojují se v něm zlomený rytmus s taneční funky náladou a jazzy postupy, poslední dobou však hojně absorbuje i další styly jako liquid dnb nebo moombahton a dubstep, to vše je navíc postaveno na aktuálním hutném basovém základu. Pro lepší představu poslouží prostudovat tento web www.GhettoFunk.co.uk

Všechny zakoutí tohoto stylu si budete moci vychutnat pěkně z globálu, a to doslova… Kanadskou scénu bude reprezentovat Timothy Wisdom, který se nebojí vzít do ruky mikrofon a je i velmi zdatný MC. Z druhého konce to veme Busta pocházející z Austrálie, země kde funky breaky měly vždy velmi dobrou výchozí pozici. Celý večer pak zastřeší v německu žijící řek Basement Freaks, majitel zmiňovaného labelu. Vedle toho stíhá vydávat na dalším zásadním funky vydavatelství Jalapeno Records, pro které právě dokončuje druhé album.

Basement Freaks si navíc přizval i další dva čile produkující kumpány, jimiž jsou jeho krajan Quasimodo a maďar Nynfus Corporation. Šlapající beaty s říznou basou se však dělají i v naší republice, což svým každým úspěšným releasem dokazuje v Brně zdomácnělý DJ AKA. O rozjezd party se postará rezident country breakový dj Kotlyk.

Vedle hlavního stage vás opět čeká i druhé pódium, jehož program jsme sestavovali hlavně pro drum’n’bassové fanoušky, kteří na Vendetu chodí ve velkém a určitě by se na ně proto mělo také myslet ;) Vedle dalšího rezidenta, jímž je dj Spool, vás zde čekají všichni zástupci brněnské crew Beat Poison Squad, o níž se momentálně nejvíc ví díky jejich pravidelným středečním parties v klubu Perpetuum.