Redaktoři_1

Vítěz fotografické soutěže 2012 Photography Contest

Vítězem letošní fotografické soutěže CGAP Photo Contest se stal Yavuz Sariyildiz z Turecka. Jeho snímek zvítězil v rekordní konkurenci 2 500 fotografií, které zaslali do soutěže profesionální i amatérští fotografové z více než 80 zemí celého světa. Snímek s názvem “Dým dřevěného uhlí” ("Smoke of Charcoal"), zobrazuje muže rozbíjející dřevěné uhlí, aby ho mohli prodat.

 "Začal jsem fotografovat v roce 2004 a okamžitě se z toho stala vášeň," řekl Sariyildiz, který předtím pracoval jako asistent generálního manažera zodpovídajícího za malé a střední firmy v přední turecké bance. "Po 25 letech práce v bankovnictví, jsem v roce 2009 odešel a momentálně jsem fotograf na volné noze na plný úvazek."

Porota vybrala do finále dalších 28 fotografií, u kterých ocenila technické zpracování, emocionální náboj nebo “příběh” o pozitivním výsledku finanční pomoci. Zvláštní pozornost za emocionální náboj si vysloužil snímek “Štěstí” ("Happiness") od Wang Xiaohonga z Číny, který skončil na třetím místě.

Galerii a úplný seznam výherců naleznete na internetové adrese http://www.cgap.org/news/cgap-announces-winners-2012-photography-contest

V tomto sedmém ročníku soutěže, kterého se zúčastnili fotografové z více než osmdesáti zemí celého světa, byla dosud největší konkurence. Porota hodnotila originalitu, technické zpracování, kompozici, celkový dojem a umělecký přínos. Mezi členy poroty byli : Anne Farrarová, editorka listu The Washington Post, Chris Combs, editor časopisu National Geographic, Suzanne Lemakisová, umělecká ředitelka společnosti Citigroup, a Susan Sternerová, ředitelka oddělení nových médií v novinářské fotografii na umělecké škole Corcoran School of Art and Design.

Každoroční fotografická soutěž CGAP Photo Contest je zaměřena na vynikající fotografie profesionálních i amatérských fotografů, jejichž tématem jsou různé způsoby, jak chudí lidé využívají mikrofinance a jak může finanční pomoc zlepšit jejich život. Součástí letošní hlavní ceny byl i dárkový poukaz ve výši 2 000 amerických dolarů na nákup fotografického vybavení a příslušenství.

Pokud chcete získat další informace o soutěži, zašlete prosím email Jeanette Thomas na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

O společnosti CGAP

Společnost CGAP (Poradní skupina pomoci chudým) je přední světové centrum zdrojů mikrofinancí. CGAP poskytuje finančním institucím, vládním orgánům a investorům objektivní informace, odborné poradenství a moderní řešení, díky nimž má stale vice chudých lidí ve světě přístup k financím. Více informací naleznete na internetové adrese: http://www.cgap.org

zdroj (PROTEXT/PRNewswire)